Naujienos

Aplinkosauginio projekto „Pažink, tausok, saugok ir gėrėkis gamta“ baigiamasis etapas

Kuršėnų kūrybos namų bendruomenė 2019 m. gegužės – spalio mėnesiais vykdė Šiaulių rajono švietimo įstaigų aplinkosauginį projektą „Pažink, tausok, saugok ir gėrėkis gamta“. Projektu siekėme aktyvinti mokinių poreikį gyventi ekologiškiau. Netausodami ir nesirūpindami gamta, pirmiausia skriaudžiame patys save. Vienas iš svarbiausių uždavinių visą projekto laikotarpį ir jam pasibaigus – atkreipti dėmesį į tai, kokią įtaką aplinkai daro mūsų veiksmai. Mokiniams trūksta realių pavyzdžių, o ypač iš suaugusių, todėl projekto partneriais buvo pasirinkti Pavenčių bendruomenės nariai.

Projekto vykdytojai dalyvavo Pavenčių parkelio švarinimo darbų maratone, organizavo išvyką į Kamanų saugomą teritoriją, kur dalyvavo natūralios gamtos stebėjimo ir vertinimo edukacinėje veikloje. Rengė akcijas „Sumažink plastiko naudojimą“ , „Išgyvenk kaupdamas kuo mažiau šiukšlių“. Siuvo daugkartinius plonus ir storesnius maišelius, kuriuos dovanojo ir dar dalins savo draugams, partneriams, bendruomenės nariams. Projekto veiklos buvo įtvirtinamos žaidžiant lauke edukacinius žaidimus.

Parkas yra gera vieta vaikams būti gryname ore, atlikti stebėjimus, organizuoti paukščių rūšių tyrimą, stiprinti sveikatą, bendrauti tarp kartų. Pasibaigus projekto veikloms vaikai ir toliau prisidės prie aplinkosauginių įgūdžių tobulinimo.

 

 

Vyr. mokytoja Rasa Poškienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *