Naujienos

Kuršėnų kūrybos namuose įgyvendintas aplinkosauginis projektas ,,Pradėk nuo savęs, mums rūpi aplinkosaugos problemos!‘‘

Norint gyventi sveikoje, gražioje, švarioje, malonioje aplinkoje reikia, kad vaikai matytų tinkamą suaugusiųjų pavyzdį aplinkosaugos srityje. Jau keliolika metų kalbame apie atsakingą požiūrį į savo aplinką: mažesnį vartojimą, šiukšlių rūšiavimą, antrinių žaliavų panaudojimą. Pats efektyviausias būdas vaikus mokyti tinkamai rūšiuoti atliekas, antrines žaliavas prikelti ,,antram gyvenimui‘‘- per praktinę projektinę veiklą.

Kūrybos namų jaunieji gamtininkai šių mokslo metų pradžioje vykdė Šiaulių rajono savivaldybės remiamą projektą ,,Pradėk nuo savęs, mums rūpi aplinkosaugos problemos‘‘. Projektu buvo siekiama, kad aplinkosaugos problemos būtų sprendžiamos kuo kūrybiškiau, vaikams priimtiniausiu būdu (per žaidimą), bendradarbiaujant su Pavenčių bendruomene ir Kuršėnų vaikų globos namais. Buvo suplanuotos pagrindinės veiklos: kartu su vaikų globos namų auklėtiniais dalyvauti šiukšlių rinkimo akcijoje pušyne, jas išrūšiuoti, kad būtų tinkamos EKO dirbtuvėms ir prikeltos ,,antram gyvenimui‘. Organizuota paskaita su Šiaulių Valstybinės kolegijos dėstytoja, aplinkosaugos srities praktike Violeta Petraškiene. Paskaitoje dalyvavo Kūrybos namų ir Vaikų globos namų ugdytiniai su savo mokytojais. Baigiamajame renginyje vaikai dalyvavo žaidime-konkurse ,,Rūšiuok teisingai, galvok – naudingai“.

Lapkričio paskutinį savaitgalį kartu su tėvais ir Pavenčių bendruomene buvo organizuotos EKO dirbtuvės pasigaminti kalėdinius papuošalus, nykštukus.

Viso projekto veiklų metu mokiniai įgijo žinių ir įgūdžių, kurie turėtų tapti kasdiene gyvenimo dalimi.

 

 

Mokytoja Rasa Poškienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *