Naujienos

Paroda „Suvenyriniai antpirščiai“

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje veikia, stilistės, Kuršėnų Kūrybos namų siuvimo būrelio vadovės, kolekcininkės Editos Dapkuvienės antpirščių kolekcijos paroda „Suvenyriniai antpirščiai“.

Antpirštis – siuvėjo darbo įrankis, priemonė skirta apsaugoti pirštui nuo sužalojimų, adatą perstumiant per audinį. Jis atrenkamas pagal dešinės rankos vidurinio piršto dydį taip, kad nebūtų per didelis ir nesmuktų nuo piršto. Siuvimo antpirštis greičiausiai atsirado ir „keliavo“ per amžius kartu su adata, padėdamas siuvėjui išspausti adatą per storą audinį ar odą. Kaip ir adatos, iki XVIII a. jie buvo gaminami rankomis liejant metalą į formeles ar iš cilindru susukto metalo lakštelio, ant jo priliejant viršūnę ir eilutėmis iškalinėjant duobutes.

Antpirščiai Editos namuose apsigyvena neatsitiktinai, nes kolekcininkė puiki siuvėja, drabužių kūrėja, o toks darbas išvystė hobį kolekcionuoti įvairius antpirščius, o labiausiai suvenyrinius. Kaip parodos autorė sako, – „Artimieji, draugai ir pažįstami, vykstantys į užsienio keliones, jau žino, ką parvežti lauktuvių iš svečių šalių“. Siuvėjos kolekcijoje – apie 84 antpirščiai, o kaip atsirado pirmasis eksponatas kolekcijoje parodos autorė neatsimena. Didžiąją kolekcijos dalį sudaro įvairiais stiliais dekoruoti keramikiniai ir metaliniai suvenyriniai antpirščiai iš įvairių pasaulio šalių, miestų ir lankytinų vietų. Žinoma, Edita kolekciją planuoją pildyti ir toliau. Linkime jai sėkmės.

Unikali suvenyrinių antpirščių paroda veiks iki 2019 m. sausio 19 d. Kviečiame pasigrožėti.

 

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja Karolina Jasiukevičiūtė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *