Naujienos

Baigiame įgyvendinti projektą

Šiaulių r. savivaldybės aplinkos apsaugos programos ,,Pagalba paukščiams ir gyvūnams jų veisimosi, jauniklių auginimo, žiemojimo laikotarpiu’’ vykdymas eina į pabaigą.

Kūrybos namuose didesnė dalis gamtininkų būrelio veiklų nukreiptos į mokymąsi gamtoje ir iš gamtos.

Pavasarį būrelio ugdytiniai, padedami įstaigos darbuotojų, kalė inkilus uoksiniams paukščiams ir kovo pabaigoje sukėlė į senojo dvaro parko medžius. Stebėjimo procesas vyko nuo pavasario iki rudens.

Vaikai pastebėjo, kad šikšnosparniai apsigyveno dviejuose inkiluose.

Rudenį prasideda inkilų priežiūros darbai: remontuojami sulūžę, o varnėnų inkilai dar ir išvalomi.

Kiti aplinkosauginio projekto darbai buvo skirti padėti didiesiems paukščiams (vanagams, suopiams, apuokams) laukuose lengviau susirasti maisto. Už Pavenčių mokyklos, link Ventos, laukuose, kur nuimtas grūdinių kultūrų derlius, buvo statomi stulpai.

Dalis projekto lėšų buvo skirta druskai, kurią mokiniai išvežiojo į pamiškes ir ten įrengė laižyklas ir girdyklas laukiniams gyvūnams.

Kūrybos namuose esantis gyvasis kampelis pasipildė kukurūziniu žalčiuku. Jam nupirktas terariumas bei papildyta maisto atsargų laikomiems egzotiniams paukščiams, ropliams, žuvytėms, graužikams.

Artėjant žiemai nebus pamirštos ir kurapkos. Joms statysime slėptuves, maitinsime.

Spalio 6 d. surengtas šventinis renginys, skirtas paminėti pasaulinę gyvūnų globos dieną.

Renginio metu buvo apžvelgti nuveikti darbai gamtai, pasidžiaugta rezultatais. Vaikai turėjo galimybę pabendrauti ir pasidalinti patirtimi su Šiaulių papūgų augintoju Valdemaru.

Renginio metu buvo akcentuojama reali pagalba gamtai, skatinamas aplinkosauginis mąstymas, atsakomybė bei vidinis poreikis saugoti gamtą.

Renginyje dalyvavo ne tik Kūrybos namus lankantys mokiniai, bet atėjo ir Pavenčių mokyklos gamtos mylėtojai (mokytoja S. Žukauskienė), bendruomenės nariai – mokinių tėvai, močiutės. Renginys neapsėjo be viktorinos, kuri stiprino vaikų žinias apie gamtą. Vaikams buvo suorganizuota daug žaidimų, ant laužo kepė piemenėlių bandas, gėrė karštą arbatą.

Aktyviausieji renginio dalyviai buvo apdovanoti padėkos prizais.

 

 

Būrelio vadovė Rasa Poškienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *