Naujienos

Edukacinė išvyka į Nemuno deltos regioninį parką

Ankstų birželio 14-osios rytą – didžiulis sujudimas prie Kuršėnų kūrybos namų. Į atriedėjusį autobusą sulipo 49 Kūrybos namų ugdytiniai ir būrelių vadovai. Kelionė džiugino visus, laukė tolimas kelias į Ventės ragą.

Keliaudami per Šiaulių, Kelmės, Telšių, Šilalės, Šilutės rajonus stebėjomės, kaip Kuršėnų lygumas keičia Kelmės ir Telšių kalvos, Šilalės miškai, Šilutės jaukūs miesteliai ir Rusnės kraštovaizdis, lygut lygutėlės, pavasarį užliejamos pievos.

Edukacinė programa prasidėjo Rusnėje. Čia mus pasitiko gidas Žilvinas, kuris papasakojo apie didžiausią Lietuvoje, kasmet vis didėjančią Rusnės salą, supažindino su Rusnės miestelio istorija. Parodė gražiausias Rusnės vietas: senąją Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčią, Didvyrių alėją, Atmatos upę, senojo tilto vietą, naują „Gandhi ir Kollenbachas“ skulptūrą.

Sulipome į autobusą ir vykome į Uostadvarį, čia aplankėme Uostadvario švyturį, nuo kurio atsivėrė puiki panorama į aplinkines pievas. Akies krašteliu pamatėme tolumoje tyvuliuojančias Kuršių marias. Taip pat užkopėme į šalia Uostadvario esantį apžvalgos bokštą, klausėmės nendrinių startų ir didžiųjų krakšlių giesmių.

Toliau, Aukštumalos pelkės pažintinis takas, kuriame grožėjomės unikaliu kraštovaizdžiu, stebėjome pelkei būdingus augalus: žemaūgius beržus ir šimtametes pušis, pelkinius gailius, švylius ir vabzdžiaėdžius augalus, saulašares.

Pagaliau – Ventės ragas. Kuršių marios kuršėniškiams atsivėrė visu savo gražumu, ošiančios marių bangos plovė molo kraštus, smarkus vėjas taršė plaukus, bet nuotaika buvo puiki, vaizdas pasakiškas.

Pasitelkę žiūronus, nustatėme Nidos, Parnidžio kopų bei negyvųjų kopų vietas kitapus marių, o pasisukę kairiau, įdėmiau pasižiūrėję tolumoje, galėjome įžvelgti ir Klaipėdos uosto kranus.

Užkopėm į paslaptingąjį Ventės rago švyturį.

Aplankėme Ventės rago ornitologinės stoties paukščių migracijos ekspoziciją, susipažinome su paukščių žiedavimo ypatumais, pamatėme paukščius, kurie rudenį migruoja į pietus.

Nepajutome, kaip prabėgo diena. Pilni įspūdžių grįžome į Kuršėnus.

 

Daugiau nuotraukų galerijoje Spausti ČIA

 

Jaunųjų gamtininkų būrelio vadovas Nerijus Medeišis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *