Naujienos

Kuršėnų kūrybos namų būrelių vadovai aktyviai dalyvavo respublikinėje praktinėje – metodinėje konferencijoje

Šiaulių rajono Kuršėnų lopšelyje – darželyje „Eglutė“ 2014 m. balandžio 29 d. įvyko respublikinė praktinė – metodinė konferencija „Etninė kultūra – doros ir moralės normų, tikrųjų vertybių diegimo priemonė“ . Konferencijoje dalyvavo ikimokyklinių įstaigų vadovai, mokytojai, tautodailininkai, Kuršėnų kūrybos namų būrelių vadovai.

Konferencijos pranešimuose, diskusijose buvo akcentuojama etninės kultūros, kaip vertybės, panaudojimo svarba ikimokyklinio ugdymo procese bei būtinybė išsaugoti savo tautinį savitumą, nes būtent etninė kultūra yra tautos būties, išlikimo ir tvirtumo esmė, nacionalinės kultūros pamatas. Todėl labai svarbu vis dažniau kalbėti ir praktiškai įgyvendinti tautiškumo puoselėjimo tikslus.

Konferencijos metu buvo atidaryta lopšelio-darželio „Eglutė“ bendruomenės ir regiono tautodailininkų darbų paroda, kurioje gausu eksponatų buvo iš Kuršėnų kūrybos namų.

Konferencijos dalyviai aktyviai dalyvavo praktinėje veikloje, kurią organizavo mūsų Kūrybos namų būrelių vadovai : Vilnos vėlimas – būrelio vadovė Rasa Balčiūnienė; Keramika – lipdymas iš molio ir dekoravimas – būrelio vadovė Aistė Jakelaitytė, Pynimas iš vytelių – būrelio vadovė Marytė Janulienė, Siuvimas – būrelio vadovė Edita Dapkuvienė, Medžio drožyba – būrelio vadovas Raimondas Baškys. Dalyviai labai domėjosi darbų atlikimo metodika, patys bandė lipdyti iš molio, pinti, siūti, išdeginti ant medžio tautinius ornamentus.

                                                                  Raimondas Baškys, medžio drožybos būrelio vadovas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *