Naujienos

Kuršėnų kūrybos namų kūrėjų darbai Telšiuose

Lietuvos liaudies kultūros centras jau eilę metų organizuoja Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkursą „Sidabro vainikėlis“. Šiaulių rajono mokinių darbelių atranką į regioninį turą, organizuojamą Telšių mieste, rengia Kuršėnų etninės kultūros ir tradicinių amatų centras. Jo vadovė Birutė Poškienė, aktyviai palaikanti ir gaivinanti nykstančias liaudies dailės tradicijas, skatina jaunąją kartą domėtis tradiciniais amatais, suteikia galimybę parodyti visuomenei jaunųjų amatininkų kūrinius.

Kovo 26 d. Šiaulių rajono mokyklų mokiniai, kurių darbai pateko į regioninę parodą, vyko į Telšių mieste organizuotą parodos uždarymo renginį. Aktyviausi šiais metais buvo Kuršėnų kūrybos namų jaunieji medžio drožėjai: Edvinas Varpučianskas, Vakaris Preimantas, Liudas Mikuta, Enrikas Orbakas, Neilas Pinskus, vadovas Raimondas Baškys. Pynėjai: Gabrielius Leščinskas, Gabrielė Poškaitė, Miglė Poškaitė, vadovė Marytė Janulienė. Keramikė: Laura Blažytė, vadovė Rasa Jakelaitienė.

Visi dalyvavusieji šiame renginyje buvo apdovanoti Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso respublikinio turo „Sidabro vainikėlis“ diplomais ir Telšių rajono savivaldybės kultūros centro regioninio turo padėkomis.

Visas pulkas mokinių ir jų vadovai nepraleido pasitaikiusios progos pasidžiaugti išgražėjusiu Telšių miestu – Žemaitijos sostine. Taip pat pasivaikščioti sutvarkytomis Masčio ežero pakrantėmis. Tai vaikams dar labiau sužadino norą domėtis tradiciniais dailės amatais ir savo laisvalaikį skirti liaudies dailės ir dailiųjų amatų mokymuisi ir kūrybai.

 

Daugiau nuotraukų galerijoje Spausti ČIA

 

                                                               Pynimo būrelio vadovė Marytė Janulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *