Naujienos

Renginys „Tradiciniai margučiai“

Balandžio 6 dieną Kūrybos namuose ruošėmės Velykoms. Iš ryto pas mus atvyko Kuršėnų Pavenčių mokyklos 1a klasės mokiniai su mokytoja Ilona Navickiene. Būrelių vadovės Janina ir Aistė mažiesiems svečiams papasakojo apie simbolius, vaizduojamus ant margučių, ir išmokė vašku marginti kiaušinius. Svečius su šypsenomis ir spalvingais margučiais išlydėję suskubome ruoštis kiaušinių marginimui ir žaidimų mokymuisi su Kūrybos namų ugdytiniais. Apie Velykų papročius Lietuvoje ir margučius papasakojo keramikos būrelio ugdytinė Aurelija su vadove Aiste

Sužinojome, kokiais simboliais numarginti kiaušinį norint kažko palinkėti gavėjui arba jį pašiepti. Po to kibome į darbus. Iš pradinio modeliavimo vadovės pasimokėme marginti vašku. Vašku išgražintus kiaušinius sumerkėme į dažus, ištraukę nuvalėme vašką, taip paruošdami juos ridenimui.

Baigę darbus ir susitvarkę, mokėmės žaisti Velykų žaidimus, ridenti margučius ir ieškoti suslėptų kiaušinių. Pavargę po aktyvių žaidimų sulaukėme pynimo būrelio ugdytinės Miglės su vadove Maryte, iškeptos jau tradicine tapusios kiaušinienės, kurios paskanauti galėjo visi renginio dalyviai.

 

Daugiau nuotraukų galerijoje Spausti ČIA

Būrelio vadovė Aistė Turolevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *