Jaunųjų gamtininkų būrelio mokiniai šį labai spalvotą rudenį nutarė kelias dienas praleisti gamtoje. Geriausia vieta – Kurtuvėnų regioninio parko Jautmalkės gamtos mokykla. Edukacinės išvykos planuotojai pasidomėjo lankytinomis vietomis ir nutarė, kad kaip tik ten bus įdomu pailsėti, pamatyti ir sužinoti. Aplinkui keletas pažintinių takų, gamtos objektų, į Raudonąją knygą įrašytų augalų.
Pasikvietę gamtą mylinčių draugų iš kitų būrelių, mokiniai autobusu išriedėjo į Jautmalkę. Gamtos mokykla atvėrė duris neseniai, todėl gamtininkų būrys buvo pirmasis. Ornitologas ir ekologas V. Lopeta išvedė vaikus į Smirdėlės pelkės pažintinį taką, kur vaizdžiai pasakojo, rodė miško įdomybes. Vaikai labai susidomėjo į Raudonąją knygą įrašytomis samanomis pūkuotosiomis apuokėmis, kurių reikėjo gerai paieškoti. Keliasdešimties metrų kamienais lankytojus stebino ne tik pušys, bet ir beržai, drebulės. Mokiniai praktiškai mokėsi saugiai pereiti liūliuojančią pelkę, stebėjo mažyčio miško ežeriuko ypatumus, ropštėsi į Vainagių piliakalnį, nuo jo stebėjo ežerą, bebrų žemapelkę, tyrinėjo ir skaičiavo jų nugraužtus medžius.
Kai išvykos po gamtą baigėsi, prie laužo vaikai virė košę, žaidė žaidimus, paleido į dangų raudoną žibintą, kuris pakilo neįtikėtinai aukštai. Pradėjus lyti mokiniai sugužėjo į nakvynės vietą – gamtos mokyklą, kur gėrė arbatą, toliau žaidė, rengė pasirodymus.
Atvažiavę pasiimti vaikų, tėveliai matė tik plačiais šypsenas ir girdėjo daug įspūdžių. Dviejų dienų išvyka dalyviams labai patiko, buvo minčių, jog kitą kartą vyksime dviem dienomis ilgiau.
Būrelio vyr. mokytoja Rasa Poškienė