Naujienos

Įgyvendintas projektas „Tvarus gyvenimo būdas mažina ekologines problemas“

Kūrybos namų gamtininkai kartu su visa bendruomene įgyvendino Šiaulių rajono savivaldybės finansuojamo aplinkosauginio projekto „Tvarus gyvenimo būdas mažina ekologines problemas“ veiklas. Projekto tikslas – ugdyti mokinių ir jų šeimos narių ekologinį sąmoningumą, perteikti atsakingo ūkininkavimo, saikingo vartojimo žinias, ypatingą reikšmę teikiant  racionaliam maisto produktų naudojimui, teisingam maisto atliekų tvarkymui, resursų jiems pagaminti taupymui. 

Pirmoji išvyka į Šiaulių rajono Visuomenės sveikatos biurą padėjo mokiniams geriau suprasti maisto reikšmę organizmui. Mokiniai įsitraukė į diskusiją apie maisto produktų švaistymo pasekmes, taupymą, kompostavimo galimybes. Mažos dovanėlės pradžiugino visus dalyvavusius. 

Kita projekto veikla, į kurią mokiniai vyko su draugais iš kitų būrelių –  edukacija „Duonos kelias“ Šiauliuose, Žaliūkių malūne. Kol kepė jų pačių daryti pagrandukai, vaikai apžiūrėjo muziejaus ekspoziciją, kieme išbandė įspūdingas sūpynes, pabendravo su avytėmis. 

Aplinkosauginio projekto veikla – išvyka į Gruzdžių seniūnijoje esantį Edo Sasnausko ūkį nustebino visus dalyvius. Mokiniai gilino žinias apie vieną iš dažniausiai naudojamų maisto produktų – bulves. Rodos, tokia įprasta daržovė, bet jos kelias iki stalo reikalauja daug žmogaus ir technikos pastangų.

Įgyvendinant aplinkosauginį projektą „Tvarus gyvenimo būdas mažina ekologines problemas“ paskutinė išvyka – pas bitininką R. Šemeklį. Dėkojame bitininkui už nuostabų laiką kartu su bitelėmis, medumi, koriais, vašku. Mokiniai klausė, pamatė, pabandė, paragavo medaus.

Labai svarbu kuo jaunesniame amžiuje išmokyti vaikus taupyti maistą, valgyti vaisių, daržovių, pieno produktų. 

Būtina ugdyti supratimą, jog kol maisto produktai atkeliauja ant mūsų stalo, yra sunaudojama daug resursų. Remiantis statistika, išmetamo maisto kiekiai rodo, jog būtina keisti savo įpročius, žinant maisto vertę ir kovoti su maisto švaistymu.

Vyr. mokytoja Rasa Poškienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *