Naujienos

“Žaismingos mandalos. Fraktalo piešimas”

Lapkričio 10 dieną Kuršėnų kūrybos namuose vyko renginys “Žaismingos mandalos. Fraktalo piešimas” . Renginį pravedė dailiųjų amatų ugdytinė Ema Andrijauskaitė . Ema dalyvavo Šiaulių rajono mokinių meninių darbų konkurse „Mandala – širdies jausmas“ 2013/2014 m. m. ir užėmė pirmąją vietą.

„Fraktalas kaip veidrodis atspindi jį piešusį žmogų. Šie piešiniai gali papasakoti apie žmogaus vaikystę, jį slegiančias problemas ir net apie ateitį, santykius šeimoje. Man labai patinka piešti fraktalus, todėl šiandien noriu pasidalinti šia savo patirtimi“ – kalbėjo Ema. Supažindinusi su mandalos ir fraktalo istorija, išdalinusi reikiamas priemones , nurodė kaip piešti:

„Pasidėkite prieš save popieriaus lapą horizontaliai ir atremkite į jį juodą rašiklį. Užsimerkite ir apie minutę pieškite nepertraukiamą liniją. Stenkitės užpildyti kuo didesnį lapo plotą. Brėžkite liniją aiškiai, vidutiniu greičiu. Venkite pasikartojančių formų, pieškite įvairias linijas: horizontalias, vertikalias, įstrižas, ovalias, apskritas, tik ne konkrečias figūras. Baltą piešinio foną palikite idealiai švarų. Piešiant liniją, būtina užsimerkti, nes tokiu būdu išlaisviname save nuo išorinių dirgiklių ir kreipiamės į nesąmojingąjį „aš“. Pirmuosius keturis fraktalus pieškite tomis spalvomis, kurias jums parenka pasąmonė, todėl imdami pieštuką užsimerkite. Vienos spalvos pieštuku spalvinkite atsitiktinai pasirinktus nuo 1 iki 12 plotelių. Ta pačia spalva negalima spalvinti greta esančių langelių, nebent jie susiduria įstrižai. Spalvinkite tolygiai, tvarkingai ir vientisai. Patiems mažiausiems plotams galima naudoti spalvotus rašiklius“

Renginio dalyvius labai sudomino tai , kad galima piešti norų fraktalus:

„Kai nupiešite 21 fraktalą, suformuluokite norą, ne ilgesnį nei 5 žodžiai, ir užrašykite ant popieriaus. Pavyzdžiui: „noriu gerais pažymiais baigti pusmetį“, „noriu aplankyti pusseserę“, „noriu sutikti meilę“ ir t. t. Žinoma, kad dar reikės padaryti gerų darbų. Tada nuspręskite, kokia bus kompensacija. Norėdami ką nors gauti, turime ką nors paaukoti: atsisakykite ydos, padėti kitiems žmonėms, pradėkite daugiau mokytis, daugiau padėkite tėvams, būkite mandagūs mokykloje ir pan. Nupiešus 21 fraktalus, šis noras būtinai išsipildys, jeigu vykdysite savo įsipareigojimą būti geresniais.“ – šypsojosi pasakodama renginio vedėja .

Užbaigus piešinius buvo aptarta, kokios spalvos vyravo. Pasidalinome įspūdžiais, stebėjome ir pasidžiaugėme vienas kito darbeliais.

Fraktalų spalvų reikšmė:

Balta – tai neatskleista energija. Jei fraktale lieka baltų plotelių, vadinasi, autorius nepanaudoja visų savo galių.

Geltona reiškia gebėjimą priimti, apdoroti ir perduoti informaciją. Ją mėgstantis žmogus yra smalsus, atviras, siekiantis išreikšti save.

Žalia – sveikos ir subalansuotos energijos spalva. Jos dominavimas rodo, kad žmogus linkęs bendradarbiauti, geba išklausyti ir suprasti.

Mėlyna – ramybė, stabilumas ir pusiausvyra. Jei fraktale daug tamsiai mėlynos spalvos, tai gali reikšti depresiją.

Žydra – tiesos, sąžiningumo ir ištikimybės spalva, suteikianti ramybę ir pasitikėjimą. Jos perteklius rodo, kad asmuo jautrus, pažeidžiamas.

Violetinė byloja apie neribotą energijos rezervą. Jos perteklius – nevaldoma energija, kurią būtina išreikšti.

Raudona suteikia galimybę įgyvendinti planus, kuriems reikia didelių energijos resursų. Jei daug raudonų vidutinio dydžio langelių, žmogui kažkas kelia nerimą.

Rausva susijusi su moteriškuoju pradu. Kai ji dominuoja, žmogus stabilus, geranoriškas, ramus.

Oranžinė – tai gyvybinės jėgos ir progreso spalva. Ją naudojantis žmogus yra draugiškas ir aktyvus, bet dideli plotai gali reikšti kompleksus.

Šviesiai ruda, smėlinė – tai dvasinė energija. Tamsi ruda dėmė reiškia įsisenėjusią asmeninę problemą.

Daug pilkos – laukia permainos. Didelės juodos dėmės – žmogus greitai pavargsta, o mažos po visą fraktalą – tai iniciatyva, aktyvumas ir dinamika.

 

Daugiau nuotraukų galerijoje Spausti ČIA

 

                                                                  Dailiųjų amatų būrelio vadovė Rasa Balčiūnienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *